ROCKASTA

Comments are closed

ROCKASTA – zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: „rocka”  oraz „kasty” (w żargonie „kasta” oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

W listopadzie 2013 roku zespół Rockasta zagrał znakomity koncert supportując Jelonka. W maju 2014 roku Rockasta wzięła udział w przeglądzie zespołów „Born in Szczecin”, zajmując wysokie II miejsce w wyniku czego utwór zespołu znalazł się na składance prezentującej najlepsze szczecińskie zespoły pt.  „Born In Szczecin Vol.4”. W czerwcu 2014 roku zespół wziął udział w światowym festiwalu Emergenza, gdzie w finałach regionalnych również zajął II miejsce. Rockasta ma na swoim koncie koncerty z zagranicznymi zespołami takimi jak Negură Bunget, Grai, Ithilien (zorganizowane przez Heart Of Rock Agency) a także Tad Morose i Silent Call (zorganizowane przez Prog Sphere), koncerty u boku zespołów Percival Schuttenbach oraz Quo Vadis, występy na żywo w szczecińskiej TVP (Gala Dziennikarzy 2015, 55-lecie TVP Szczecin) oraz koncerty plenerowe (Piknik nad Odrą 2014 i 2015, Zlot Motocyklowy Goleniów 2015). W drugiej połowie 2015 r. Rockasta supportowała zespół Turbo (w ramach trasy z okazji ich 35 – lecia) na koncertach w Szczecinie i Pile a także zespół Kat & Roman Kostrzewski na koncercie w Szczecinie. Zespół wziął udział w X edycji telewizyjnego show Must Be The Music – Tylko Muzyka, gdzie występ zespołu (wyemitowany w 4 odcinku edycji) został bardzo pozytywnie oceniony przez jurorów (4 x tak, III miejsce w notowaniu odcinka). Muzyka zespołu puszczana była w radiu Aspekt a także w radiu Rocktime, gdzie przez wiele tygodni na liście przebojów zajmowała wysoką pozycję. Dnia 11 marca 2016 r. grupa wydała swój debiutancki album pt. „Caste of Titans” nakładem wytwórni muzycznej Soliton . Na krążku znalazło się 13 utworów. Od roku 2016 oficjalny patronat nad zespołem objęło TVP 3 Szczecin.

W maju 2016 r. Rockasta została „zespołem miesiąca” w plebiscycie Fabryki Zespołów i awansowała do dalszego etapu plebiscytu, natomiast w czerwcu zespół wystąpił na goleniowskim festiwalu Rock Hard Ride Free 2016 obok takich gwiazd jak: Saxon, Behemoth, Candlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Cochise czy Exlibris. Koncert ten był też ostatnim w szeregach Rockasty dla Piotra Busza, którego za perkusją zastąpił Jędrek Nowicki. Pod koniec sierpnia oraz na początku września 2016 r. zespół wziął udział w kolejnych dwóch festiwalach – odbywającym się w Babimoście „Mieście Rocka” (gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska), oraz Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim, obok takich zespołów jak: KSU, Sweet Noise, Closterkeller, Vidian, Jinjer czy Tuff Enuff.

Uwaga. Zespół ROCKASTA poszukuje perkusisty który jest w stanie oddać swoje serducho dla dobra kapeli.Kontakt pobrany strony zespołu:

Przemek Nowak
kom. +48 604 513 251

Comments are closed.