NIKT

NIKT – projekt muzyczny, który u swych podstaw miał bardzo proste założenia: żadnych solówek, wirtuozerii… Miało być po prostu mocno i głośno, a w tym wściekłym krzyku miał być zawarty cały gniew i rozczarowanie światem.
Z czasem idee nieco dojrzały, jednak nadal przyświecają nam te pierwotne zasady, tkwiące w korzeniach ludzi pochodzących znikąd…

Zespół istnieje od 1998r pierwotny skład to; Gustaw (perkusja), Cimas (gitara), Michał (wokal), Przemek (bas). W tym składzie powstało pierwsze demo „RESPECT”. Zespół zaczął grać pierwsze koncerty
i festiwale, jednym z nich był „GARAŻOWY FESTIWAL 99”, gdzie grupa zajęła II miejsce.
W 2000r zespół wziął udział w „ZACHODNIOPOMORSKIM FESTIWALU ROCKOWYM”, podczas którego odwiedził największe miasta województwa i zwyciężył cały festiwal. Nagrodą był występ na „DNIACH MORZA”, dla kilkunastu tysięcy widzów. Rok 2000 był przełomowy, z zespołu odszedł Gustaw(perkusja)
a jego miejsce zajął Boguś. W tym samym czasie do zespołu dołączył drugi gitarzysta Adam.
Od tamtego momentu zaczęła się ostra praca nad materiałem i koncerty których zespół grał coraz więcej.
W tym czasie zespół nagrał drugie demo „HOPE”. W 2001r grupa została zaproszona do udziału
w drugiej edycji „ZACHODNIOPOMORSKIEGO FESTIWALU ROCKOWEGO”, jako gość specjalny.
W czerwcu zwyciężyła ogólnopolski festiwal „GENERATOR SZANS” wygrywając główną nagrodę jaką był udział na festiwalu „START JAROCIN 2001”. Szczęścia dopełniło zaproszenie przez Jurka Owsiaka na „PRZYSTANEK WOODSTOCK 2001”. Po festiwalowych wojażach jesienią grupa przywiozła II nagrodę
z „GENERACJI 2001 KOSZALIN”.
Rok 2002 zespół rozpoczął od zorganizowania „KONCERTU URODZINOWEGO”, który miał stać się imprezą cykliczną, na którą grupa zapraszała zaprzyjaźnione zespoły z całej Polski. W sierpniu zespół po raz drugi wystąpił na „PRZYSTANKU WOODSTOCK 2002”. Następstwem występu w Żarach był udział
w filmie „PRZYSTANEK WOODSTOCK NAJGŁOŚNIEJSZY FILM POLSKI”, oraz ukazanie się płyty
z muzyką „PRZYSTANEK WOODSTOCK” na której znalazła się piosenka „COME ON”. Tego samego roku zespół uczestniczył w trasie koncertowej QVO VADIS. Kolejnym etapem były autorskie koncerty oraz praca nad debiutanckim albumem.
W 2004r zespół współorganizował festiwal „METALFEST 2004”, na którym zagrały między innymi; HUNTER, PROLETARYAT, ACID DRINKERS, QVO VADIS, ITNOW. Latem grupa zagrała na festiwalu „HUNTERFEST 2004″( KULT, HEY, MOSKWA, ACID DRINKERS, HUNTER )
W 2005r zespół zakończył pracę nad debiutanckim materiałem „HOPE&RESPECT”. Na początku roku od zespołu odszedł Michał (wokal) co spowodowało krótką przerwę w działalności koncertowej. W maju
do grupy dołączył Daniel i cała „maszyna ruszyła dalej do przodu”. W sierpniu zespół zagrał na „HUNTERFEST 2005″( DEZERTER, LIPALI, BEHEMOTH, FLAPJACK, HEY, HUNTER ). W tym samym roku grupa zagrała koncert na zaproszenie NONE „GET INTO MY MIND”(SCHIZMA, NEUROTHING, FREAK, NONE). Jesienią Nikty uczestniczyli w trasie koncertowej „T.E.L.I TOUR 2005” zespołu HUNTER.

Na początku 2006r zespół odwiedził stolicę nagrywając koncert dla telewizji TVP KULTURA. W czerwcu grupa zorganizowała dwudniowy festiwal „AMFOBIA 2006 GOLENIÓW”( LIPALI, QVO VADIS, BLINDEAD, FREAK OF NATURE, TYMON TYMAŃSKI ). W sierpniu 2006 grupa odwiedziła Szczytno grając na „HUNTERFEST 2006″( FEAR FACTORY, OPETH, AMORPHIS, CHILDREN OF BODOM, NAPALM)
DEATH, SICK OF IT ALL, BORN FROM PAIN, ARKAIN, MAROON, oraz całą czołówka polskich muzyków . Tego samego miesiąca nakładem Equilibrecords ukazała się składanka „WE’LL ROCK YOUR MIND UP”,na której znalazł się utwór „COME ON”.
Na początku 2007r zespół odbył sesję nagraniową w „MAŁYM STUDIO” pod okiem Roberta Friedricha, czego wynikiem było zarejestrowanie sześciu premierowych utworów. W czerwcu grupa po raz kolejny zorganizowała festiwal w Goleniowie tym razem pod nazwą „RYOCKOWISKO 2007″(LIPALI, HOPE, FEEF, ALKOHOLIKA). W drugiej połowie roku zespół grał kolejne autorskie koncerty w całej Polsce.
Rok 2008 i 2009, to praca na próbach i nad przygotowaniami do nagrywania nowego materiału.
W lutym 2010 do zespołu powraca wokalista Michal ,zespol ponownie jest w swoim pierwotnym skladzie
1 września 2010 zepol wydaje najnowsza plyte która nosi tytuł ”Nikt”.Płyta nagrana pod okiem R.Friedricha (Litza) natomiast mastreing powierzono Jackowi Miłaszewskiemu (Hunter, Acid Drinkers).
Płyta zostaje wydana pod szyldem Nikt- Records.
Rok 2011 zespół spędził na koncertach (miedzy innymi z Kazik Na Zywo, Acid Drinkers,LuxTorpeda) promując swoja najnowsza płytę. Pod koniec roku zespół opuścili Adam i Bogus na rzecz nowego projektu z Titusem pod nazwą Anti Tank Nun. Miejsce za perkusją zajął Sebastian „Borel” Górski na co dzień występujący w Qvo Vadis.W tym składzie zespół wystąpił jako gwiazda „WoswinRockFestwal 2012”.
Kolejny rok przynosi nastepne zmiany w składzie zespół opuszcza Michał a jego miejsce zajmuje Łukasz „Uka”Michałowski (ex-Downhill) .Do składu powraca Adam. Gościnie udziela się również Przemek Nowak na co dzień lider Rockcasty. W grudniu 2013 zespół Nikt w tym składzie wystąpił na XXV urodzinach Qvo Vadis.
W obecnym składzie zespół pracuje nad nową płytąW lipcu 2015 Nikt-y mają przyjemność wystąpić na festiwalu JarocinFestiwal 2015, jako jeden z laureatów konkursu, wyłonionych z ponad 300 zespołów.
Początek roku 2016 staje pod znakiem udziału w 11 edycji programu Must Be The Music. Jak dotąd była to ostatnia edycja a zespół NIKT głosami telewidzów wygrywa jeden z odcinków. Niestety zmieniony regulamin i minimalny brak szczęścia (drugie miejsce w walce o dziką kartę) nie pozwalają na udział w ostatecznym finale. Resztę roku zespół spędza przygotowując i nagrywając album długogrający, pod roboczym tytułem „Runda trzecia”. W trakcie sesji nagraniowych skład opuszcza wieloletni filar kapeli Marcin „Cimas” Szeremeta.
Rok 2017 ma stać pod znakiem nowej płyty i koncertów ją promujących, znów w pięcio osobowym składzie.

Charyzmatyczny wokalista, idealnie zrobiona muzyka i koncerty pełne energii. Czego można chcieć więcej. Zapraszamy na koncerty.

Comments are closed.