Evil is Back to Szczecin III coraz bliżej.

Szanowni słuchacze, obserwatorzy i sympatycy REC. W związku z tym, że Evil is Back to Szczecin III nadciąga wielkimi krokami /13.10 godz. 17.00/ rozpoczniemy prezentacje zespołów, które będą masakrować nasze narządy słuchu.

Zagrają dla nas:
Bläkken – Szczecińska formacja grająca Bläkk/Death Metal. Chłopaki grają w składzie:
Damian Brzeziński – vocals
Konrad Ardzijewski – lead guitar
Piotr Muttley Satora – rhythm guitar
Radek Pawlik – bass
Kuba Chmielewski – drums
https://www.facebook.com/blakken.metal/
https://blakken.bandcamp.com/releases
https://youtu.be/6WxxtBLOAUM

Syndrom – Grupa Syndrom powstała w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogórsko – żagańskich.
Death/Metalowe brzmienie, to jest to czego możemy spodziewać się po tej piątce muzyków.
Zespół Syndrom działa bez przerwy, do tej pory w zespole gra założyciel grupy, przez cały okres istnienia kapeli przewinęło się przez nią wielu muzyków i wokalistów.

Obecnie zespół gra w składzie:
Łukasz Wawrzyk – wokal,
Vadim Zawadzki – gitara,
Artur Knycpel – gitara,
Bartek Mokrzycki – bass,
Paweł Pusz – perkusja.
https://www.facebook.com/SyndromBand/
http://www.syndrom.zgora.pl/
https://youtu.be/A0Nim6tv6ns

Othis – Koszaliński zespół OTHIS powstał wiele lat temu. Jednak nowe otwarcie nastąpiło niecałe dwa lata temu, w roku 2016, kiedy do perkusisty Pawła, jednego z oryginalnych założycieli i Kevina – gitarzysty oraz wokalisty zespołu dołączyli Majka – basistka oraz gitarzysta Darek. Ich muzykę można określić po prostu jako metal, ale uważni słuchacze mogą zauważyć wpływy takich gatunków jak thrash, heavy, power itd. Na przestrzeni lat zespół inspirował się przeróżnymi artystami, ale na pewno możemy wymienić tutaj Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator, jak również Black Sabbath, a w związku z tym, że osobiste zainteresowania członków zespołu sięgają od punka, przez power metal, aż do black metalu, finalnie otrzymujemy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Zespół dzielił sceny z takimi zespołami jak m.in. Turbo, Kabanos, Quo Vadis, Oberschlesien, Chassis i inni. W sierpniu 2017 roku zrealizowany został teledysk, a jakiś czas później premierowa EPKA została udostępniona słuchaczom w internecie, oraz w postaci płyt CD.
Skład zespołu wygląda następująco:
Majka – Bass
Kevin – Vocal/Guitar
Darek – Guitar
Paweł – Drums
https://www.facebook.com/othis.official/
http://www.othis.pl/
https://youtu.be/iQWhHAwU5fY

Defus – zespół death-metalowy założony w 1999 roku w Stargardzie przez gitarzystę Gila i perkusistę Tofla. Początkowo działał jako cover band grający utwory klasyka gatunku – zespołu Death. Pasja, umiejętności i finezja wykonania kompozycji Schuldinera bardzo szybko dały Defusowi rozgłos, a później status jednej z najważniejszych formacji lokalnej sceny. Od 2007 r. Defus tworzy i gra wyłącznie własne utwory, których” stylistyka jest mocno osadzona w klasycznym, ciężkim death metalu, ale też pełna progresywnych riffów i zwodniczych rytmów, łamanych niczym kości na średniowiecznym kole. Wszystko to wsparte wokalem, który ‘dopełnia dzieła zniszczenia’ (K.Skorb, ASHES) stanowi mocne i prawdziwe doświadczenie ciężkości tego gatunku”. W muzyce Defusa słychać wpływy takich zespołów jak Death, Control Denied, Lamb of God, Morbid Angel, Pantera, Sepultura, Metallica czy Machine Head. Dziś, oprócz Gila i Tofla, skład zespołu stanowią Slavo – gitara, Tkacz – bas i Berez – wokal. Po wydanym w 2009 r. demie „Moralitude” oraz EP-ce z 2012 r. – „Awaken With”, w maju 2018 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji – „The Time Of Mine” – zawierający utwory takie jak „What You Stand For” i „Last Word – Burden”. Defus obecnie planuje trasę koncertową i skupia się na promocji ostatniej płyty.
Debiut sceniczny miał miejsce podczas imprezy plenerowej w Koszewie – nad jeziorem Miedwie w lipcu 2000. Na przestrzeni lat 2000 – 2004 zespół zagrał wiele udanych koncertów w Polsce jak i za granicą… Koniec roku 2004 to zawieszenie działalności. Choć nigdy oficjalnie Defus nie rozpadł się, to wyjazdy członków zespołu na studia i do pracy za granicę właściwie uniemożliwiły wspólne granie. Ponad dwa lata minęły na sporadycznych próbach, które były zaledwie wspomnieniem dawnej świetności. Pod koniec 2007 sytuacja się zmieniła, powrócili Gilu i Tofel, a wraz z nimi pojawiła się szansa na reaktywację. Od 2008 zespół w odświeżonym składzie pracował nad własnym materiałem, co ostatecznie zaowocowało wydaniem 26.05.2018 r. pierwszego krążka – „The Time Of Mine”. Grali z takimi zespołami jak ACID DRINKERS, YATTERING, DEMISE, SUDDEN DEATH, REQUIEM, PERVERSE, SHADOWS LAND, TENEBROSUS, NIKT i TRAUMA.
Kapela gra w składzie:
Berez – Wokal
Gilu – Gitara
Slavo – Gitara
Tkacz – Gitara Basowa
Tofel – Perkusja
https://www.facebook.com/Defus.official/
https://youtu.be/-_QP0OovOxw

Mastema – narodziła się w 2010 roku. Nie obyło się to bez bólu, okres ciąży trwał prawie trzy lata! Poczęcie jednak zaowocowało szybkim wzrostem. Tegoż samego roku dała popis czterokrotnie miażdżąc myśli fanów na koncertach. W Następnych latach doroślejąc wprowadzała w stan euforii publiczność przed gwiazdami z różnych zakątków świata takich jak: Niemcy, Grecja, Meksyk czy Brazylia. Nie gardziła także polskimi zespołami (Łódź, Słupsk, Gdańsk, Trójmiasto) czy oszołomami z własnego podwórka (Szczecin). W oparach szaleństwa i buzujących hormonów w roku pańskim 2012 spłodziła pierwszy materiał w czeluściach Monroe Sound Studio. Zwie się on „The Murderer’s Tale”. Muzyce ich nadano miano old school death metal. Krzepnąc trochę w odmętach koncertów, roku 2013 odwiedzając ponownie tą samą świątynię dźwięków, rejestruje drugi materiał „Golden World” nazwany progressive death metal. Oba twory ukazały się na nośnikach fizycznych w marcu 2017.
Zespół zagra dla Was w składzie:
Peter – wokal,
Mózg – gitara,
Rufous – gitara,
Deer – bas,
Kriss – perkusja.
Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że będzie to ostatni koncert tej kapeli…a może jednak nie??
https://youtu.be/mxPxViXJMN4

Zapraszamy i przypominamy 13/10/2018 Klub Delta https://www.facebook.com/klubdelta/ start godzina 17.
\m/\m/\m/

Comments are closed.